جزیره در کهکشان

 
عیش و نیستی -شبکه چهار
نویسنده : میس شانزه لیزه - ساعت ٥:٠۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/٢/۱٤
 

قبلا ، قبل از اینکه (عیش و نیستی) سر زبان ها بیفتد، نمایشنامه را خریده بودم و خوانده بودم و در بلاگ قبلی به همه توصیه اش کرده بودم که نمایشنامه ی عیش و نیستی اثری است متفاوت با نگاهی که شاید بتوان اسمش را کمدی سیاه گذاشت به سرنوشت یک نویسنده ! هنگامی که ایرج راد عیش و نیستی را کار کرد در این جا حسم را نسبت به کار مبسوط نوشته ام . . . وقتی خبر تله تئاتر (عیش و نیستی ) با گروهی دیگر را خواندم مشتاقانه برای دیدن آن آماده باش نشسته ام . . . چون شدیدا دوست دارم برداشت هادی مرزبان از متن را ببینم . ضمن اینکه  نام بازیگرانی چون الهام پاوه نژاد عزیز هم در میان بازیگران دیگری چون دانیال حکیمی ، رویا میرعلمی و ... دیده میشود . الهام پاوه نژاد همیشه من را پرت میکند به مجموعه ی تلوزیونی  (همسران) به همان خانه ی خیابان سعادت آباد ...او من را یاد فردوس کاویانی می اندازد ،یاد مهرانه مهین ترابی و فرهاد جم ...آن وقت ها همه ی این بازیگران را جز الهام پاوه نژاد میشناختم . تواناییش او را در ابتدای راه به گمانم در جای درستی قرار داد و دیده شد . الهام پاوه نژاد در (مرغابی وحشی) چنان درخشید که هیچ وقت از او همچین تصور درخشانی نداشتم . بازی او مقابل هومن برق نورد . . . لحظاتی که اوج و فرودهایش  به طرز عجیبی  مخاطب را مسحور خود میکرد . . . در سال ٨۵ در کار متفاوت ناصح کامگاری (منظومه مور بی‌ملکه) نیز بازی اش برایم چشمگیر بود ، نهایتا بازی او در (اهل قبور) قابلیتی از اورا نشان داد. نقشی که جسارت زیادی برای بازی کردنش لازم بود . هیچ وقت الهام پاوه نژاد را با آن کلاه گیس موفرفری و چادر و لحن چاله میدونی و آن رفتار تصور نمیکردم . . . همیشه رمانتیک و همسرانی میدیدمش...درسریال گاو صندوق هم نشان داد که میتواند قالب زن دوم بودن را چقدر عالی نشان دهد . . . در آن ژآنر کمدی منظورم هست (وگرنه خیلی ها نقش زن دوم یا صیغه و .. را بازی کردند از هدیه تهرانی در شوکران بگیر و بیا ....) حالا مدت هاست او را در دنیای مجازی کشف کرده م و از اینکه میبینم نسبت به دیگر هم نسلانش دیدگاه متفاوت تری دارد بیشتر دوستش دارم . البته بهاره رهنما و الباقی هم هستند . اما به قول خودش (حرفی باید برای گفتن باشد که در این بلاگ ها نوشت) واکنشش نسبت به مسائل پیرامونش را دوست دارم . حضورش در جاهایی که خیلی ها حوصله ی رفتن به آن جا ها را ندارند دوست دارم . . . فکر میکنم در این جزیره همه دوستش داریم . حالا الهام عزیز مشتاقم تا از همین چهارشنبه ، ساعت ٩:۴۵در شبکه جهار ببینمت . . . مطمئنم که نگاه هادی مرزبان را نسبت به این نمایشنامه پسندیده ای که قبول کرده ای در آن باشی . مطمئن باش من به همراهی اهالی جزیره چهارشنبه تو را خواهیم دید و دوستت خواهیم داشت . سابقه ی کاری الهام پاوه نژاد را در (این جا ) میتوانید ببینید چون سایت مثلا ویکیپدیا که بعضی ها خیلی آدمش حساب میکنند همیشه دروغ و نقصش برای ما ایرانی جماعت زیاد است .

برای اینکه از قبل نسبت به رزومه کاری این بازیگران آگاهی داشته باشید در (این جا ) دانیال حکیمی را ببینید . بازی فراموش نشدنی او در ملودی شهر بارانی را هیچ گاه فراموش نمیکنم .

و همچنین ، شاید خیلی از مخاطبان این جا با رویا میرعلمی چندان آشنایی نداشته باشند . چون او بیشتر در صحنه  است تا جلوی دوربین . رویا میر علمی را دوست دارم . صدایش را . اداها و حالت های خاصش را . نقش قمری او در بیداری خانه نسوان و بازی فوق العاده اش یکی از فراموش نشدنی ترین نقشهایی است که دیدم . برای این که با سابقه ی بازیگری رویا میرعلمی هم آشنا بشوید میتوانید در (این جا ) کاملا آشنا شوید :)

خاط نشان کنم این عکس توسط عکاس باشی بلاگ جزیره رضاخان موسوی که مدت هاست متواری شده گرفته شده است .

پیشاپیش ، هیجان زده ام تا چهارشنبه ساعت 9:45 شبکه چهار را ببینم .شما هم از الان بروید توی تقویمتان بنویسید و یادتان نرود .

بعد هم اگر خواستید بیایید این جا نظراتتان را بگذارید .

* (این) آهنگ زیبای کوتاه  که توسطMalmsteen نواخته شده را نیز گوش کنید .

با احترام .میس شانزه لیزه


 
comment نظرات ()