شاخ ِ گاو - نوروز 1391

بعد از این همه وقت برگشتم . ننوشتن دلیلش کسالت بود و رفع بلا و دفع اون در حال وقوع . در آستانه ی چانه انداختن 1390 ، باز مرگ را جشن میگیریم . سال 90 برای من شروع تلخی داشت و در انتها نیز چندان آبی ازش گرم نشد . در زمینه ی کاری ، بار پروردگارا شکر ، که در نوشتن و کار و کتاب و نه کاسبی و امور غیر خلاقه ، بس نمره ی خوب به خودم میدهم ! همینک که مینویسم چندان رو به راه نیستم اما ، باز یارای نوشتم هست و شکر ِ خدای عزوجل ! در این دوران کتاب فرسودگی کرستین بوبن و فرزند پنجم دوریس لسینگ دستم بود و در موردش حال نوشتن ندارم . دور بودن از این صفحه ی کی بورد برایم همچون دور بودن از صفحه ی روزگار است . 

گاو در حال خستگی است و این بار را تنها بر شاخش استوار و صاف و صوف نگه داشته اما کمر و گردنش آرتوروز گرفته و چند روز آینده ، دنیا را از یک شاخ بر شاخ دیگر مینهد ، این باعث میشود خون هم در پاهایش و گردنش جریان یافته و سال به سال بزرگتر تحویل داده شود . 90 برود توی قبرستان و 91 شروع شود . چه فرقی است بین 90 و 91 ؟ روزهایی که حقیقت ندارند . روزهایی که در این غبار ِ هوا و شهردارِ بی سلیقه ، خانه و کاشانه و کوچه خیابان به لطف پول ، به گند کشیده شده و در هر پس کوچه برجی میسازند و هوا را به کثافت ... در این جا که خاکش پذیرنده نیست و همه ی حس های آدم ها فلج شده ... تنها فرقش در گران شدن همه چیز و سخت شدن کار است انگار که در زندان بزرگی دست و پا بزنیم . ( عیدت مبارک ) چه جمله ی بی برکتی شده . از دهان کسانی که هیچ کدام دوستت ندارند . 

باری در این اندک مجالی که یافتن برای تلاوت و نوشتن ...آرزو میکنم سال 91 قبرستان ِ مشتی دروغگو شود و هوا از سم پاک شود . سلامتی و برکت به زمینم ، باز گردد و خدا قهر نکند . آرزو میکنم  پول در جیب های همه پر شده ، دل ها خوش شده و خشک ، اساس و ریشه ی شارلاتان بازی شود و شود رخ ِ ظالم نمایان و سنگ بر صورتش همچون شیطان روانه ، روان شود نیکی و شادی بکند در دل ِ همه خانه . 

/ 15 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زهرا نقشبند

به بعضی از دوست های مجازیم(شرمنده از این واژه) عمیقا احساس علاقه می کنم،جزو جریان زندگیم هستند و در رابطه ام احساس امنیت میکنم،نیاز دارم که به کسانی سال جدید را تبریک بگویم و برایشان آرزوهای بزرگ کنم.به امید وضعیت بهتر میس عزیزم...

حسین لامعی

«... آرزو میکنم سال 91 قبرستان ِ مشتی دروغگو شود و هوا از سم پاک شود...» الهی آمین.

مهدی

خوشحالم که کسالت برطرف شده و مینویسی. امیدوارم که در 91 نهنگ بیاد و ماهی زیر پای گاو رو بخوره بلکه زمین بیفته و در اون سقوط "آزاد" سنگینی های روی دوشمون برداشته شه و در بی وزنی دلامون یه جوری بشه و خوشمون بیاد، عین چرخ و فلک بازی های بچگیا.

شهاب

به تقویم اعتباری نیست...کاغذه....اگربهترشدیم نوشدیم دروغ نگفتیم ....سرکسی کلاه نگذاشتیم ....وقتمون خوبه...شاده....زیباست...فرخندست نوروزفرخنده

مریم

بانو سلام هوای حوصله ام ابری است اما دل خوش ب بهارم بانو مبارک وفرخنده باد نورز 1391

h.k

سلام میس... آمدم سال نو را تبریک بگم همین...

نينا

از دهان کسانی که هیچ کدام دوستت ندارند ,,, به اميد روزهای خوب.

Melikbaba

نو سالت مبارک باشد. باشد تا به از سال پسش باشد .