رویا ی نیمه شب . . .

حمید پورآذری درباره اجرای نمایشی بر اساس نمایشنامه "رویای نیمه شب تابستان" در یکی از سالن‌های متروکه سینما در خیابان لاله‌زار تهران به خبرنگار مهر گفت: ما برای اجرای نمایش خود مذاکراتی با مالک سینما "برلیان" در خیابان لاله‌زار قدیم داشته‌ایم که البته هنوز به توافق قطعی نرسیده‌ایم اما موافقت ضمنی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: باید از طریق معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای نظارت و ارزشیابی اداره‌کل هنرهای نمایشی اقدامات لازم را جهت دریافت مجوز اجرا انجام دهیم. قصد ما این است از نیمه دوم بهمن‌ماه سال جاری نمایش خود را به صحنه ببریم.

سرپرست گروه تئاتر "پاپتی‌ها" درباره دلایل انتخاب سالنی متروکه در خیابان لاله‌زار برای جدیدترین اجرای گروه یادآور شد: شهرداری تهران شعار "احیای لاله‌زار" را مدتی است که مطرح کرده و حال ما می‌خواهیم با اجرای خود گامی را در این جهت برداریم. باید ببینیم که شعار شهرداری در حد یک شعار باقی می‌ماند یا شهرداری تهران و شهرداری منطقه 12حمایت‌هاییرا در جهتتحقق این شعار انجام می‌دهد.

پورآذری تأکید کرد:خیابان لاله‌زار هویت دارد و هر چقدر کهمغازه‌های الکتریکی بخواهند هویت آن را تغییر دهند این موضوع اتفاق نمی‌افتد. لاله‌زار در ذهن و کتاب‌های ما هویت خود را داشته، دارد و خواهد داشت.

وی با اشاره به حضور 130 جوان هنرمند در تولید و اجرای جدیدترین اثر گروه "پاپتی‌ها" تصریح کرد: تا به این لحظه هیچ نهاد و ارگانی حمایتی از ما نکرده است.

حمید پورآذری اجرای آثار موفقینظیر "ادیپ"، "دایره گچی" و "دور دو فرمان" را با حضور جوانان علاقه‌مند به تئاتر در کارنامه کاری خود دارد.

/ 15 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
باران

هفت هشت بارخوندم هنوزچیزی نفهمیدم وقتی فهمیدم نظرمیدم منتظرمباش قول مبیدم[نیشخند]

سونیا

میس شانزه لیزه عزیز همچنان بگووووووووووووووو تواعجوبه ای

نقشه گنج

تخيلاتت را پر مغز و ساده مي نويسي ....دوستشان دارم

عشقه

لعنت به شما که جز عشق جنون آسا همه چیز این جهان شما جنون آساست!!! "شاملو

پری کاتب

من عاشق همین یوفوریاتم .. که خاص خاصن!

الی

سلام میس عزیز نوشته ت هم حسی غریبی در من ایجاد کرد. خیلی زیاد. دوستش داشتم. مرسی

باران بوبو

ایمان دارم این کار ،مثل همه ی کار های حمید پور آذری عالی میشه...

مهدی

خیلی برا خودم متاسفم که خبر این نمایش رو الان دارم میخونم چون درست بغل گوشم اتفاق افتاده و من اون موقع بیخبر بودم ... اون هم کجاش! حول و حوش همون موقع بود که آخر شب داشتم با دوستم از سینما حافظ برمیگشتم خوابگاه که برف لطیفی باریدن گرفت و من که تماشای ساختمونای قدیمی لاله زار توی اون هوا به دهه های باصفای قبل "پرتم کرده بود" دست به قلم بردم: چشمها را شستیم جور دیگر دیدیم جور دیگر که دیاری نشنیده ست انگار وزن آهنگ افتاد پرده ی شعر درید قد سرو و کمر عشق خمید دست یاری خشکید دور شد خاطره ی خنده ی یاس روی پیراهن سیمین سیاووش جوان لکه ی خون خشکید چرخ زد باز هوا روی مرداب سیاه و دو صد گوهر رخشان سپید در ته آب خزید برج و باروی پر از عشوه و طنازی مان پشت سیمان عبوس دست از شیوه ی دیرینه کشید چشمها را بستیم جور دیگر گفتیم.

مهدی

چه فایده وقتی که نمیدونم کی هستید؟ به خدا اگه نگید کی هستین دیگه "نیمیام"! دست علی میدم قهر تا روز قیامت... من به مرگ نویسنده کافرم بانو. i cannot see and not think. i am that f--king lunatic in the cave who could not just be complacent with the shadows and lie in his ignorance of that opening. things are hapenning up there, cant you see? what does it take to be called mad by your fellows?

مهدی

چاقویم را برمی دارم و روی چوب خط خاطره هایم اشک دیگری را قربانی می کنم، تقبل ا... سردرد را هم به بقیه دردسرها اضافه کن با هر سیگار پایان این ماراتون نزدیکتر می شود. تهوع سارتری خوب طعمی دارد دردی که تلخی آن قهوه از پیشانیم برداشت هنوز مورمورم می شود دهان روزنامه فروش محله بوی کونه خیار می دهد. بارِ نامت را تا پای دار بر گرده خواهم کشید بین من و تو من اول خواهم شد. [گل]