مرهم

عزیز : یک سئوال میخوام ازت بپرسم !! اگه ناراحت نمیشی بپرسم ؟

مریم : چیه ؟

عزیز : اون موقع که پلیس اومد انقدر ترسیدی چی تو کیفت بود ؟

مریم : پایپ

عزیز : پایپ چیه ؟

مریم : پایپ یک چیزیه که باهاش شیشه میکشن .

عزیز : شیشه چیه ؟ مگه شیشه کشیدنیه ؟

مریم : آره شیشه کشیدنیه ، عین نبات

عزیز : نباتُ که نمیکشن ؟

مریم : چرا عزیز یک مدل جدیدش اومده خارجیه . خوردش می کنن ، میریزنش تو پایپ ، زیرش ُ داغ میکنن ، اون بخار میکنه ، .... میکشنش

عزیز : یه چیزایی شنیده بودم .

مریم : چی شنیده بودی ؟

عزیز : تو هیچ عطاری پیدا نمیشه .

مریم : پس کجا پیدا میشه ؟

عزیز : همون جا که تو میری بخری .

مریم : خوب پس ... حالا بازم میخوای بیایی ؟

عزیز : آره می آم تا اذییتت نکنن ، مزاحمت نشن .

مریم : البته اگه با این چادر چاقچورت بهم بفروشن .

عزیز : می فروشن . خوبم می فروشن . .... این نبات خارجی که تو میکشی خاصیتش چیه ؟

مریم : خاصیتش ...؟ عزیز خاصیتش اینه که تو رو از این دنیای بدبختی میکشه بیرون .

عزیز : زحمت کشیدی ...

مریم : یعنی چی ؟

عزیز : خودت باید مشکلات خودتُ حل کنی . نه اینکه بزنی بری بیرون .

مریم : عزیز نصیحت ؟

عزیز : نصیحت نه .. نصیحت نه من خودم یکی رو می خوام نصیحتم کنه .

/ 21 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پسرخونده

سلام خوبی میس؟ یک چیزی که فراموش شده بود گذاشتن آمبیانس بود !! انتظار میرفت برای مرهم آمبیانسی متناسب با اون باشه که نبود. حالا این کم کاری رو باید به میس نسبت داد یا کسی دیگه نمی دونم . مهم اینه که با آمبیانس خودم متن رو خوندم. از همه اینا بگذریم نکته عجیب و شاید خواسته در این فیلم برگشت دوباره به کانون خانواده است!! چند تا نکته ظریف اینجا وجود دارد: - همیشه نمی شه به خونه برگشت - همیشه یه مادر بزرگ وجود نداره (شاید وجود مادر بزرگ به عنوان بزرگتر فرد یا بهتر نهاد های اجتماعی حمایت کننده از فرد معتاد تلقی بشه) - در کشور جهان سومی ما که هیچ چیز سر جاش نیست متاسفانه تلقی ما از معتاد، علت معتاد شدن و در نهایت علت برگشت فرد معلوم نیست. چون هیچ کاری رو نهادینه نکردیم بیان درستی از اعتیاد نداریم؟ (هر کسی سیگار هم که کشید معتاد یا نه؟) من نمی دونم به کجا باید اعلام کنیم که بیایید فرهنگ سازی و واژه سازی کنیم بیایید تعریف دقیقی از از واژه ها بیان کنیم (یادم باشه یک خاطره واقعی از معنی دوست داشتن و عشق رو در آلمان بگم تا ببینیم چقدر روان اجتماعی ناسالمی داریم) بهرحال خون بازی واقعی تر بود (رئال) تا مرهم.

ریرا

اشتیاقم رو برای دیدن فیلم بیتررررررر کردی میس !!! چه مادر بزرگی داره این فیلمه ...خوش به حال نوه هاش [ناراحت]

نستعلیق پسمیستی

... درود ... همممم دوست تر دار شدم که با تعاریفتون ببینم.... چقدر خوب که مادربزرگ هایی هستن که هنوز بشه فهمید یک زمانایی یک زن هایی بودن که به معنی واقع کلمه مادر بودن....!که دقیقه ای بشه این صفت را حس کرد.... همممممم... [ناراحت] ... برقرار باشید میس جانک... ( بیکار هستم از جزیره ی گمشده...!!!!)

غزل

گاهی درمواقعی که اوضاع خونواده ها آشفته س خودمادربزرگها خواسته وناخواسته زمینه انحراف نوه هاشونو فراهم میکنن.... چی میشه گفت... هیچی جزتحمل[ناراحت]

دوست سعید

فیلمنامه این فیلم مال سعید دولتخانی نیست. این فیلم ربطی به فیلم مواد که قرار بود ساخته بشه و نشد نداره. اطلاعات سایت سوره سینما معمولا اشتباه س. به تیتراژ فیلم مراجعه کنید. نویسنده فیلمنامه خود علیرضا داودنژاده.

غزل

مثال بلدنيستم بمخشيد[نیشخند]

غزل

رفتم براي گريه رفتم براي فرياد مرهم مراد من بود كعبه تورووبه من داد اينم مثال[قهقهه] اگه بازم امري بودبفرماييد[نیشخند]

غزل

[هورا]

حمید

رفتم فیلمو دیدم.پیشنهاد عالی ای بود . خوشم امد از فیلم و قصه و کارگردانی و بازیها . البته بازیهای حاصله از کارگردانی. پسر علیرضا داوود نژاد تو این فیلم بر خلاف سریالهائی که بازی کرده ،اینجا خوب ازش بازی گرفته شده بود. خلاصه از سبک و سلیقه تون در انتخاب و پیشنهاد فیلم و همینطور تئاتر خوشم اومد. یعنی تا حدود زیادی با سلیقه و علایق ادبی ( سینمائی/ تئاتری ) تون همنظر و همراهم.